Informations

PROF. KAREL PATRAS HARP COMPETITION
VENUE OF THE COMPETITION
Academy of Performing Arts
Malostranské sq. 13, Prague 1
OPENING CEREMONY
RESPIRIUM
7th November 2019 – 18.00
PRESENCE
CLUB
8th – 9th November 2019 8.00 – 17.30
10th November 2019 8.00 – 10.00
COMPETITION
GALLERY
8th November 2019 8.30 – 18.30
9th November 2019 9.00 -18.45
10th November 2019 9.00 – 10.50
CONCERT OF THE WINNERS
SÁL MARTINŮ
10th November 2019 – 15.30
SHOWROOM L&H, SALVI
MEETING HALL
during the competition

 

SCHEDULE OF THE COMPETITION

SCHEDULE OF THE COMPETITION download HERE (PDF 250 kB)

 

LIST OF CONTESTANTS

1st category

Barash Stanislava

Błoniarz Maria

Grzywińska Amelia

Kolařík Matěj

Mizujeva Darija

Mlodawska Zofia

Savchenko Alla

Zaradna Zarina

2nd category

Andersson Hanna Marie

Beikule Adriana

Brabcová Klára

Budzanowska Zofia

Holá Eliška

Jankowska Julia

Kostina Maria

Kunach Agata

Kyzlinková Jana Marie

Matuszyńska Maria

Novotná Amálie

Pojawa Witold

Rutkovska Lauma

Sabirova Zlata

Sadílek Jakub

Schneiderová Petra

Soviarová Sabina

Sprawka Hanna

Steblová Noemi

Wieczorek Antonina

Yu Anna Qianqian

Zeidler Milla Charlotte Johanna

3rd category

Barash Miroslava

Dubielecka Klara

Horáková Elen

Kacprzak Anastazja

Kalinichenko Yelyzaveta

Lanskaia Sofiia

Lesechko Elisaveta

Lipnickaitė Linė

Miazga Oliwia

Niedźwiecka Magda

Radow Iris

Ritter Filip

Seifertová Beata

Szewczyk Laura

Varkočková Zuzana

Vasylieva Varvara

Vlasenko Anastasija

Vojtíková Klára

4th category

Holečková Josefína

Novotná Laura

Nowaczek Kalina

Sadílek Martin

Tutkute Giedra Julija

Voronova Mariia

5th category

Akhmedzonova Dinara

Buriánková Anna

Čurdová Veronika

Eskef Hala

Herrmann Selma

Holler Caroline

Chludzińska Anna

Iudina Karina

Janiak Zofia

Malinowski Kacper

Petkaničová Júlia

Podlešáková Vendula

Raichová Miriam Anna

Skonieczna Natalia

Stojanović Minja

Subina Anastasiia

Vujosevic Teodora

6th category

Bilanová Adéla

Hurťáková Barbora

Jurcova Laura

Karasková Lada

Konvalinková Blanka

Pierzak Zuzanna

7th category

Valášková Kateřina 1997